Itálie - Potápění na Elbě

Potápění v Itálii

Elba je ostrov s bohatou historií a překrásnou přírodou. Vysoké skalnaté štíty majestátně ční nad věčně zelenými piniemi a úbočími hor posetými cypřiši. Její členité pobřeží je díky bohatému podmořskému životu, korálovým útesům a mimořádně čistému moři považováno za jednu z nejlepších evropských potápěčských destinací. V této oblasti působíme už 8let a můžeme Vám nabídnout nejen potápění na těch nejlepších lokalitách ale i spousty dalších aktivit spojených s nezapomenutelnou dovolenou.

Termín
1. - 8.9.2019
8. - 15.9.2019
15. - 22.9.2019Letovisko Lacona je situováno na jihu ostrova a je jednou z nejvyhledávanějších destinací na Elbě hlavně díky dvěma rozlehým plážím – písečné a oblázkové. Je zde mimo jiné dobře chráněný přístav, ze kterého se dá vyrážet na nejlepší potápěčské lokality na ostrově.

Link: aktuální informace o počasí na Elbě a webcamery naleznete zde: http://www.elbalink.it/webcam/webcam.php

Možnosti ubytování na ELBĚ

Potápěčské lokality

na celém ostrově se nachází cca 36 běžně navštěvovaných lokalit (dostupných většinou pouze z lodi) s obtížností od lehké po vysoce náročnou, s hloubkami od 2m do 56m a převážně s vynikající viditelností a bohatou podmořskou faunou i flórou.

Příklady lokalit, na kterých se potápíme

  • Scoglio che Bara – korálový útes ve tvaru homole začínající v hloubce cca 12m a spadající do 35m. (žluté větvičkovité korály - trsovníky, žluté sasanky a houby, murény, velké ropušnice, občas barrakudy, kanicové, hejna sapínů). Na úpatí útesu je v hloubce 35m malý vrak rybářské bárky.
  • La Corbella – ostrůvek na konci mysu Capo di Stella s hloubkami od 8-45m, na JV straně, která je obtížnější se v hloubce 25m - 40m vyskytuje velké množství černofialových gorgonií dosahujících průměru až 1m, kromě toho se zde vyskytují i žluté trsovníky, vzácně i tvrdé červené korály, kanicové, chobotnice, makrely, barakudy, flabelínky, hejna mořanů a smuh. V hloubce cca 25m můžete nalézt sošku medvídka.
  • Relito di Pomonte – ideální a snadno dostupný 25m dlouhý vrak obchodní lodi Elviscott, která ztroskotala v r.1972. Nyní leží v hloubce od 4m-13m a snadno přístupné jsou i její vnitřní prostory. Fascinující jsou zde i noční ponory.
  • La Facciola – nádherná a lokalita vhodná i pro méně zkušené potápěče a ještě lepší pro podvodní fotografování 2-22m) s členitým terénem a velkou rozmanitostí podvodního života (murény, korály, sapíni, smuhy, ropušnice, chobotnice, kanicové)
  • I Corbelli - ostrůvek dále na moři s členitými podmořskými kaňony a stěnkami, které hlouběji přecházející v pozvolnější svah sahající do cca 40m. Vzhledem ke své poloze přitahuje hodně ryb
  • Scoglio Remaiolo – další ostrůvek, od něhož vybíhá z plata v 15ti metrech podmořský hřbet, jehož stěny spadají až pod 50m a jsou porostlé žlutými, tvrdými červenými korály u velkými černofialovými gorgoniemi(opět množství murén, ropušnice, kanicové, mořani, oblady, na podzim velcí kranasové, při troše štěstí i měsíčník)
  • Corraline Interne – jeden z nejkrásnějších útesůna ostrově s výskytem vzácných tvrdých červených korálů a hejny ryb. (hloubky do 40m). V hl.20-35m se nachází poměrně velká a bezpečná jeskyně, jejíž stěny jsou také porostlé červenými korály
  • Secca di Fonza – velmi zajímavý útes začínající v 5m na volném moři a spadající do hloubek kolem 50m. Oblíbené útočiště skupinky barrakud, kaniců, murén, chobotnic, ……
  • Scoglio della Triglia / Madonka - malý ostrůvek poblíž Marina di Campo se stěnami spadajícími do 18-22m a na ně navazujícím členitým svahem končícím pod 40m (chobotnice, hejna menších barrakud, smuh, sapínů, mořanů) Na písčitém platu v severní části je v 18m umístěna známá soška Madony.

Toto je jen náhodný výběr z mnoha zajímavých místních lokalit

!!!Akce se všichni účastní na vlastní riziko, odpovídají za svůj dobrý zdravotní stav, plavecké i pot. schopnosti!!!

Ceník potápění

1 ponor30 €
zkušební ponor50 €

Cena zahrnuje: výjezdy člunem, zapůjčeni olov, plnění lahví (max.15L), 1-3 denní ponory a 1noční

Zajímavosti

Novinky

NOVÉ VIDEO z Malediv 2014

27. březen 2014
více »

VIDEO - potápěčské safari MALEDIVY

15. březen 2013
více »
Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Copyright © SCUBA TOUR s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Ochrana osobních údajů