Kursy potápění pro začátečníky

kurs pro úplné začátečníky, kteří se nenáročnou a srozumitelnou formou seznámí se základy nutnými pro bezpečný pobyt pod vodou. Naše škola klade důraz především na kvalitu teoretického i praktického výcviku, který probíhá vždy pod dohledem zkušeného instruktora a i po úspěšném zakončení kursu nabízíme možnost dalšího zdokonalování dovedností v rámci akcí pořádaných naším potápěčským klubem v ČR i zahraničí.

KURS P*, OWD (open water diver)

Obsah kursu

základní potápěčský kurs je tvořen 1.blokem zahrnujícím nezbytnou teorii a nácvik základních pot. dovedností na bazénu či v mělké vodě. Po jeho úspěšném zvládnutí navážete - 2.blokem -praktickými ponory ve volné vodě buď v ČR nebo u moře v Itáli či Egyptě. Absolvováním této části kursu zakončené zkouškou z teorie i praxe se stáváte samostatnými potápěči s oprávněním pro ponory do max.18m


1.blok: potápěčská teorie

  • základy fyziky se zaměřením na specifické aspekty a zákonitosti pobytu člověka pod vodou, anatomie a fyziologie (vliv vodního prostředí na lidský organismus), zdravověda (možná rizika spojená s potápěním a jejich účinná prevence), základy první pomoci, potápěčská technika (seznámení se s jejím účelem, údržbou a funkčností), komunikace pod vodou – signály. Celkem cca 7-8hod teoretické výuky a diskusí.
  • cvičení v mělké vodě - 3-4 úvodní ponory v bazénu či mělké vodě se zaměřením na zvládnutí bezpečného ovládání pot. výstroje, správného pohybu pod vodou a základních cviků zvyšujících bezpečnost při potápění (vylévání masky pod vodou, správné vyvažování se, odkládání a nasazování výstroje pod vodou, pomoc partnerovi, potápěčské signály)

Tuto část výcviku je možno absolvovat v ČR (Brno, Praha, Kolín, Chrudim, Pardubice, Třebíč, Liberec, Mladá Boleslav) nebo přímo na některé z našich základen v rámci pobytu u moře.

2.blok: praxe ve volné vodě

  • min. 4ponory ve volné vodě + závěrečná zkouška z teorie i praxe.

Tuto část je možno absolvovat buď na lomech či přehradách v ČR (např. lom Leštinka či Dubová u Skutče) nebo na našich základnách v Itálii na Elbě, v egyptské Hurghádě, Safaze, Dahabu či na potápěčském safari.

Intenzivní forma výuky - 5dní, pohodová forma 2-3týdny.

Cena kursu

  • absolvování komplet. kursu v ČR - 6.600,- Kč, spec.cena pro studující - 4.900,- Kč
    (cena je platná pro absolvování v naší potápěčské škole, pokud by se Vám naše termíny či místa konání nevyhovovaly, rádi Vám doporučíme spolehlivá diving centra či instruktory v místě Vašeho bydliště)
  • absolvování kursu nebo jeho dokončení na naší základně v Itálii na Elbě - 7.000,- Kč

Cena zahrnuje

zapůjčení potápěčského materiálu na celou dobu kursu, zapůjčení výukových materiálu, přednášky, pot. teorie, cvičení v bazénu/v mělké vodě, min. 4 ponory ve volné vodě pod dohledem instruktora, závěrečný teoretický i praktický test.

Zajímavosti

Novinky

NOVÉ VIDEO z Malediv 2014

27. březen 2014
více »

VIDEO - potápěčské safari MALEDIVY

15. březen 2013
více »
Parkování Letiště Praha. GO parking s.r.o.

Copyright © SCUBA TOUR s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Ochrana osobních údajů